Turniej U-14 o Puchar Wójta Gminy Świdnica Drukuj Email
Nowiny, wydarzenia, relacje - Nasze Turnieje
piątek, 18 stycznia 2013 17:54
Udostępnij

Hala sportowa w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy.
Sobota, 19 stycznia 2013 r.

"MIEDZIANE" PODIUM ŚWIDNICKIEGO TURNIEJU.

W sobotę 19 stycznia odbył się kolejny turniej halowej piłki nożnej zorganizowany przez UKS GRYF Świdnica. Turniej o Puchar Wójta Gminy Świdnica przeznaczony był dla zawodników w kategorii wiekowej U-14, tj. urodzonych w roku 1999 i młodszych. W zawodach wzięło udział 8 zespołów, które grały systemem "każdy z każdym". Turniej zakończył się wygraną (bezapelacyjną) zespołów wystawionych przez klub KGHM ZAGŁĘBIE Lubin, które to zajęły wszystkie miejsca na podium.

 

W turnieju wystąpiły dwie drużyny wystawione przez nasz klub GRYF Świdnica. Pierwszą poprowadził trener Piotr Krygier i była ona złożona z zawodników występujących na co dzień w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy. Ostatecznie zespół GRYF I zakończył rozgrywki na 5. miejscu. Druga drużyna, w której zagrali zawodnicy z Klasy Okręgowej Trampkarzy, wystąpiła pod wodzą trenera Grzegorza Solarza. Mimo dużego zaangażowania zawodników i niektórych naprawdę niezłych wyników (GRYF II - LECHIA 2:1) zespól ten uplasował się na ostatnim miejscu w turnieju.

Na pocieszenie świdnickich kibiców mamy informację, że w dwóch zwycięskich składach drużyn ZAGŁĘBIA oglądaliśmy wychowanków naszego klubu. Wiktor Nahrebecki i Szymon Stec wystąpili w zwycięskim ZAGŁĘBIU II, natomiast Szymon Tragarz w wicemistrzowskim ZAGŁĘBIU III. "Gryfiacy" od tego sezonu uczęszczają do lubińskiego gimnazjum i reprezentują "miedziowy" klub. Nie tylko reprezentują, ale śmiało można powiedzieć, "grają w nim pierwsze skrzypce". Świadczą o tym także nagrody indywidualne przyznane w dzisiejszym turnieju, które wszystkie trafiły do Świdniczan z KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN:

najlepszy zawodnik turnieju - Wiktor Nahrebecki (ZAGŁĘBIE II Lubin),

najlepszy bramkarz turnieju - Szymon Stec (ZAGŁĘBIE II Lubin),

najlepszy strzelec turnieju - Szymon Tragarz, 8 bramek (ZAGŁĘBIE III Lubin).

 

Ostateczne kolejność w turnieju:

Miejsce Zespół Punkty Gole
1. ZAGŁĘBIE II Lubin 19 20 - 2
2. ZAGŁĘBIE III Lubin 18 19 - 6
3. ZAGŁĘBIE I Lubin 10 8 - 6
4. LECHIA Dzierżoniów 8 7 - 8
5. GRYF I Świdnica 8 7 - 9
6. GÓRNIK Wałbrzych 7 5 - 9
7. KUŹNIA Jawor 5 5 - 16
8. GRYF II Świdnica 4 2 - 17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki spotkań:

GRYF II - KUŹNIA 0 - 0
GRYF I - GÓRNIK 2 - 1
LECHIA - ZAGŁĘBIE III 0 - 2
ZAGŁĘBIE I - ZAGŁĘBIE II 0 - 1
GRYF II - GÓRNIK 0 - 2
KUŹNIA - ZAGŁĘBIE III 1 - 6
GRYF I - ZAGŁĘBIE II 0 - 2
LECHIA - ZAGŁĘBIE I 1 - 1
GRYF II - ZAGŁĘBIE III 0 - 4
GÓRNIK - ZAGŁĘBIE II 0 - 0
KUŹNIA - ZAGŁĘBIE I 0 - 1
GRYF I - LECHIA 1 - 1
GRYF II - ZAGŁĘBIE II 0 - 5
ZAGŁĘBIE III - ZAGŁĘBIE I 2 - 0
GÓRNIK - LECHIA 0 - 2
KUŹNIA - GRYF I 1 - 1
GRYF II - ZAGŁĘBIE I 0 - 3
ZAGŁĘBIE II - LECHIA 2 - 0
ZAGŁĘBIE III - GRYF I 1 - 0
GÓRNIK - KUŹNIA 0 - 2
GRYF II - LECHIA 2 - 1
ZAGŁĘBIE I - GRYF I 3 - 1
ZAGŁĘBIE II - KUŹNIA 6 - 1
ZAGŁĘBIE III - GÓRNIK 3 - 1
GRYF II - GRYF I 0 - 2
LECHIA - KUŹNIA 2 - 0
ZAGŁĘBIE I - GÓRNIK 0 - 1
ZAGŁĘBIE II - ZAGŁĘBIE III 4 - 1