Derby Świdnicy dla Gryfa!!! Drukuj Email
sobota, 05 października 2019 17:18
Udostępnij

W bardzo ciężkich warunkach przyszło się mierzyć naszej drużynie trampkarza w derbowym meczu z Polonią Stalą Świdnica.

Od samego rana padający deszcz i niska temperatura, to warunki z jakimi musieli zmierzyć się nasi zawodnicy.

 

O 10:00 wystartował drugi derbowy mecz w tym sezonie. W mocno okrojony składzie stajemy do walki w ciężkich warunkach pogodowych.

 

Od samego początku spotkania jesteśmy stroną która prowadzi grę i utrzymuje się na połowie przeciwnika. Przewaga szybko przeradza się w kilka dogodnych sytuacji, w których dobrze spisuje się bramkarz Polonii Stali Świdnica.

 

Nasza przewaga w utrzymaniu piłki i prowadzeniu gry pozwala na przeprowadzanie kolejnych ataków na bramkę przeciwnika. Pojedynczy atak zawodników w zielonych koszulkach stwarza im sytuację że stałego fragmentu gry, który dość szczęśliwie zamieniają na bramkę i wychodzą na prowadzenie.

 

Niewykorzystane okazję potrafią się mścić, jednak nasz zespół pokazał klasę i charakter. Chwilę po straconej bramce wyprowadzamy świetny kontratak, w którym Szymon Pieńkowski po samotnym "rajdzie" zdobywa bramkę na 1:1!!!

 

Gra rozpoczyna się odnowa. Jednak to nasz zespół ponownie opanowuje plac gry i stwarza kolejne sytuację bramkowe. Po jednej z takich sytuacji, gdzie w polu karnym wymieniamy piłkę na jeden kontakt, Kaper Sochacki strzela i piłka ląduje w siatce.

 

Na przerwę schodzimy że skromnym prowadzeniem.

 

Druga połowa meczu, to podobne widowisko. Mocna walka w ciężkich warunkach pogodowych i przewaga naszej drużyny. Przewagę naszego zespołu widać w każdej formacji. Wiele oddanych strzałów dzielnie broni bramkarz Polonii, lecz strzałem nie do obrony popisał się Kacper Kalinowski, który delikatnym lecz bardzo celnym strzałem ustala wynik na 3:1 dla Gryfa!!!

 

Końcówka spotkania, to mądra gra naszego zespołu, która doprowadziła do zdobycia pierwszych punktów w ligowej tabeli.

Podziękowania dla zawodników oby ekip za zaangażowanie i walkę w tych trudnych warunkach, dla rodziców za doping w deszczu i jeszcze raz wielką brawa GRYF-jest moc chłopaki!!!