Drugie świdnickie derby dla Gryfa Świdncia!!! Drukuj Email
sobota, 13 kwietnia 2019 12:34
Udostępnij

Drugie spotkanie ligowe i drugie świdnickie derby rozegrała nasz drużyna na co dzień występująca w lidze trampkarza.

O godzinie 10:00 rozpoczął się nasz drugi mecz ligowy w tym sezonie. Graliśmy na wyjeździe, a jednak jak u siebie, bo były to kolejne świdnickie derby.
Do tego spotkania przystępujemy w innym składzie niż do meczu z AP Świdnica, ze składu wypadł Daniel Legan i Piotr Stupecki, a do gry powrócili, Filip Szuter, Bartosz Toroń oraz Bartosz Jaszczurowski. Mamy więc do dyspozycji 14 zawodników, którzy cały tydzień przygotowywali się do weekendowego meczu.
Spotkanie rozpoczynamy zgodnie z planem, gramy piłka i utrzymujemy się przy "futbolówce", lecz jako pierwsi tracimy bramkę, szybko jednak dochodzimy do remisu po strzale Jakuba Jaworskiego. Niestety radość z bramki nie trwałą długo, w kolejnej akcji tracimy bramkę na 2-1 i zaczyna się ciężki okres gry dla naszego. Gramy chaotycznie, łatwo tracimy piłkę czego konsekwencją są stracone 3 bramki. Na szczęście ta zadyszka nie trwa zbyt długo i dobrymi akcja ofensywnymi stwarzamy zagrożenie pod bramką przeciwnika, zdobywając drugą bramkę (Błażej Czuchra).
Druga połowa meczy, to już popis umiejętności poszczególnych zawodników, a także świetnie zgranie całego zespołu. Ofensywnie odrabiamy straty, w obronie poprawiamy błędy z pierwszej połowy i gra z tyły wygląda naprawdę dobrze. Po wyrównaniu stanu meczu na 5-5 przeciwnicy lekko naciskają na nas stwarzając sobie pierwszą w tej połowie akcję w meczu, lecz piłka mija bramkę. Szybko wychodzimy na prowadzenie i w bardzo dojrzały (jak na nasz młody zespół) prowadzimy dalszą skuteczną grę, która pozwala nam zdobywać kolejne bramki z czego jedna autorstwa Jakub Jaworskiego, była oszałamiająca. Strzałem zza pola karnego, kapitan naszego zespołu trafia w samo okienko. Mecz doprowadzamy do stanu 9-5 (2-5) i jest to w pełni zasłużone i wypracowane zwycięstwo przez cały zespół. W drugiej połowie nie mieliśmy słabego punkty, zespół grał odpowiedzialnie, skutecznie i w pełni realizował założenia taktyczne.
Ten mecz to świetny przykład na to, że zawsze trzeba grac do końca nasi zawodnicy i zawodniczki już o tym wiedzą i dlatego odnoszą swoje pierwsze jak ważne zwycięstwo ligowe w lidze trampkarza. Wielkie wielkie gratulację dla całego zespołu!!!

Bramki strzelali: Jakub Jaworski 6, Błaźej Czuchra 2, Bartosz Jaszczurowski 1, a na wszystkie 9 bramek zapracował cały zespół na czele z świetnie dysponowanym bramkarzem Jankiem Wieczorkiem.