Chrzest bojowy dla Trampkarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Pasiewicz   
poniedziałek, 18 marca 2019 21:56
Udostępnij

MKS Victoria Świebodzice, to drużyna którą większość naszych zawodników z grupy Trampkarz zapamięta na długo.

Zawodnicy ze Świebodzic, to pierwszy rywal naszych Gryfiaków w "poważnej" piłce. W dniu 18.03.2019 roku rozegraliśmy pierwszy sparing jako grupa Trampkarz, ten mecz to chrzest bojowy dla naszych zawodników i zawodniczek. Pełno wymiarowe boisko, duże bramki i gra po 11 zawodników w czasie 2 x 40 min to nie przelewki. 
Początki zawsze bywają trudne, tak było i w tym przypadku, nasza bardzo młoda drużyna większości składająca się z zawodników i zawodniczki z rocznika 2006 i 2007 stawia swoje pierwsze kroki w grze na poziomie trampkarza. Tak młody i jeszcze niedoświadczony zespół ma się uczyć gry ze starszymi rywalami i zgrywać się ze sobą. 
Pierwsze szlify zebraliśmy na sztucznej murawie w Świebodzicach, gdzie z lokalnymi zawodnikami rozegraliśmy grę kontrolną. Dobrze poskładana i współpracująca drużyna Victorii była trudnym rywalem, ale jak się uczyć to tylko od lepszych od siebie. 
Wynik gry kontrolnej nigdy nie jest na pierwszym miejscy, więc ten temat pomijamy, zaznaczając jedynie że to drużyna gospodarzy zdecydowanie wygrała ten mecz. 
Założenie na to treningowe spotkanie była takie, że zawodnicy mają przekonać się jak wiele różni się gra na boisku typu orlik od zawodów rozgrywanych zgodnie z zasadami ligi Trampkarza. 
Pomimo dużej przewagi przeciwnika wynikającej z różnić motorycznych, nasi dzielni Gryfiacy cały czas walczyli i starali się grać piłką, co zostało nagrodzone zdobyciem dwóch bramek. 
Po przebiegu spotkania widać, że przed nami jeszcze bardzo dużo ciężkiej pracy, ale nowe wyzwania dla naszych zawodniczek i zawodników to coś co lubią najbardziej. Dlatego kolejny mecz kontrolny już w piątek, tym razem o godzinie 18.00 zmierzymy się z AKS Strzegom. Dzisiejszy sparing był wyjątkowy jeszcze z jednego powodu, mianowicie był to debiut trójki nowych Gryfiaków, serdecznie witamy na naszym czarno-biało-czerwonym pokładzie Agatę, Filipa i Błażeja!
Zapraszamy wszystkich rodziców do oglądania kolejnego sparingu.
I jeszcze raz wielkie podziękowania za walkę do końca i zaangażowanie w dzisiejszym meczu dla wszystkich zawodników i zawodniczek!!!