Gryf na VI Memoriale Radosława Druciaka (sprawozdanie organizarorów) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Masny   
poniedziałek, 11 marca 2019 11:52
Udostępnij

W dniu 09.03.2019 roku na obiektach CTS w Nowej Rudzie odbył się halowy turniej piłki nożnej  VI Memoriał Radosława Druciaka.  W 6 edycji tej imprezy uczestniczyły zespoły młodzieżowe rocznik 2007 i młodsi.

 

 

Turniej był bardzo mocno obsadzony a udział wzięły w nim zespoły:

Trojan Lądek

Gryf Świdnica

WKS Śląsk Wrocław

Victoria Wałbrzych

Slovan Broumov

FC Academy Wrocław

Baszta Wałbrzych

Arka Nowa Sól

Chojnik Jelenia Góra

Polonia Nysa

Polonia Stal Świdnica

zaś gospodarzy reprezentowała drużyna AP Champions Nowa Ruda

 

W pierwszej fazie turnieju drużyny podzielone zostały na 4 grupy po 3 zespoły. Zwycięzcy grup awansowali do LIGI MISTRZÓW, w której systemem pucharowym rywalizowały o miejsca 1-4, wicemistrzowie grup awansowali do LIGI EUROPY w której walczyli o miejsca 5-8 natomiast trzeci zespół każdej grupy rywalizował w EKSTRAKLASIE o miejsca 9 -12.  W wyniku losowania w półfinałach zespoły z grupy I rywalizowali z drużynami z grupy IV  a drużyny z grupy II mierzyły się z zespołami z grupy III

 

FAZA GRUPOWA:

 

grupa I mecze:

Trojan Lądek – Gryf Świdnica                                 1:1

Trojan Lądek – AP CHAMPIONS  Nowa Ruda      1:2

AP CHAMPIONS Nowa Ruda – Gryf Świdnica     0:2

 

TABELA GRUPY I

 

LP

ZESPÓŁ

PUNKTY

BRAMKI ZDOBYTE

BRAMKI STRACONE

RÓŻNICA

1

GRYF  ŚWIDNICA

4

3

1

+2

2

AP CHAMIPONS NOWA RUDA

3

2

3

-1

3

TROJAN LĄDEK

1

2

3

-1

 

 

grupa II

 

mecze:

 

Victoria Wałbrzych  - Slovan Broumov           2:1

Victoria Wałbrzych  - WKS Śląsk Wrocław    1:7

WKS Śląsk Wrocław – Slovan Broumov      10:0

TABELA GRUPY II

LP

ZESPÓŁ

PUNKTY

BRAMKI ZDOBYTE

BRAMKI STRACONE

RÓŻNICA

1

WKS ŚLĄSK WROCŁAW

6

17

1

+16

2

VICTORIA WAŁBRZYCH

3

3

8

-5

3

SLOVAN BROUMOV

0

1

12

-11

 

grupa III mecze:

Baszta Wałbrzych -  Arka Nowa Sól                3:1

Baszta Wałbrzych – FC Academy Wrocław    5:2

FC Academy Wrocław – Arka Nowa Sól        2:1

 

TABELA GRUPY III

LP

ZESPÓŁ

PUNKTY

BRAMKI ZDOBYTE

BRAMKI STRACONE

RÓŻNICA

1

BASZTA WAŁBRZYCH

6

8

3

+5

2

FC ACADEMY WROCŁAW

3

4

6

-2

3

ARKA NOWA SÓL

0

2

5

-3

 

Grupa IV mecze:

Polonia Nysa - Polonia Stal Świdnica                 1:1

Polonia Nysa -  Chojnik Jelenia Góra                 3:2

Polonia Stal Świdnica – Chojnik Jelenia Góra    2:0

 

TABELA GRUPY IV

 

LP

ZESPÓŁ

PUNKTY

BRAMKI ZDOBYTE

BRAMKI STRACONE

RÓŻNICA

1

POLONIA STAL ŚWIDNICA

4

3

1

+2

2

POLONIA NYSA

4

4

3

+1

3

CHOJNIK JELENIA GÓRA

0

2

5

-3

 

FAZA  PÓŁFINAŁÓW:

LIGA MISTRZÓW (miejsca 1-4)

zwycięzcy meczów półfinałowych uzyskiwali awans do meczu o miejsce 1 a przegrani grali o miejsce 3

Gryf Świdnica – Polonia Świdnica 0:0  karne 1:3

WKS Śląsk Wrocław – Baszta Wasłbrzych    8:1

LIGA EUROPY (miejsca 5-8)

zwycięzcy meczów półfinałowych uzyskiwali awans do meczu o miejsce 5 a przegrani grali o miejsce 7

 

AP Champions Nowa Ruda -  Polonia Nysa           3:0

Victoria Wałbrzych – FC Academy Wrocław           6:0

EKSTRAKLASA

zwycięzcy meczów półfinałowych uzyskiwali awans do meczu o miejsce 9 a przegrani grali o miejsce 11

Trojan Lądek – Chojnik Jelenia Góra 0:7

Slovan Broumov – Arka Nowa Sól 1:3

Po rozegraniu półfinałów rozpoczęła się seria finałowa:

mecz o miejsce 11

Trojan Lądek – Slovan Broumov                   4:2

mecz  o miejsce 9

Chojnik Jelenia Góra – Arka Nowa Sól         5:3

mecz o miejsce 7

Polonia Nysa – FC Academy Wrocław                           5:0

mecz o miejsce 5

AP Champions Nowa Ruda – Victoria Wałbrzych 0:1

mecz o miejsce 3

Gryf Świdnica – Baszta Wałbrzych 1:2

FINAŁ

Polonia Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 1:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

WKS Śląsk Wrocław

Polonia Świdnica

Baszta Wałbrzych

Gryf Świdnica

Victoria Wałbrzych

AP Champions Nowa Ruda

Polonia Nysa

FC Academy Wrocław

Chojnik Jelenia Góra

Arka Nowa Sól

Trojan Lądek

Slovan Broumov

Nagrody indywidualne:

Najlepszy Zawodnik – KRYSTIAN WORSKI (Victoria Wałbrzych)

Najlepszy Bramkarz – HUBERT CHARUŻY (Gryf Świdnica)

Król strzelców – Oskar Zabrzeski (Śląsk Wrocław)

Najmłodszy uczestnik – Simon Kotyza (Slovan Broumov)

Zwycięska drużyna WKS Śląsk Wrocław piękny gest przekazała puchar za zwycięstwo w VI memoriale bardzo choremu  zawodnikowi AP CHAMPIONS Nowa Ruda Patrykowi Jaroczyńskiemu.