Postraszyli Smoka Wawelskiego Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 08:15
Udostępnij

W dniach 10 - 11 listopada 2018 drużyna z rocznika 2010 wzięła udział w mocno obsadzonym Turnieju Smoka Wawelskiego w Krakowie.

Wspaniała przygoda rozpoczęła się 9 listopada. Na miejsce - hotel w Niepołomicach dotarliśmy w okolicach 20. Po zakwaterowaniu i kolacji wszyscy wylądowali w łóżkach by wypocząć przed pierwszym dniem zmagań. W sobotę 10 listopada, po przepysznym śniadaniu zameldowaliśmy się w hali III LO w Krakowie. Tam o godzinie 8:46 rozpoczynamy turniej meczem z Sandencją Nowy Sącz po bardzo dobrej grze i bramkach Bruna Stachyry, Oskara Kobajło i Mateusza Politańskiego wygrywamy 3-1. W kolejnych meczach radzimy sobie równie dobrze pokonując kolejno: Sokół Aleksandrów Łódzki 2-0 (Oskar Kobajło, Krzysztof Orzechowski), 2-1 Hutnik Kraków (gol samobójczy, Bruno Stachyra), 1-0 APN Husaria (Krzysztof Orzechowski). W ostatnim meczu grupowym po wyrównanej grze musimy uznać wyższość drużynie Mam Talent Poland przegrywając 0-1. Po dobrych pięciu meczach uzyskujemy awans (z drugiego miejsca) do Ligi Mistrzów zabierając ze sobą 3 punkty za zwycięstwo z Sokołem. Grypę A wygrał Mam Talent.

Po rozgrywkach i obiedzie czekają na nas atrakcje - wyjście do Aqua Parku oraz rywalizacja na kręgielni. Dzień pełen wrażeń kończy się około 22 drugiej.

W niedzielę rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczynamy o godzinie 13.10 meczem z AP Proszowianka wygrywając 4-2 (Krzysztof Orzechowski, Mateusz Politański, Oskar Kobajło, Bruno Stachyra). W kolejnym starciu zmierzyliśmy się z KS Zakopane przegrywając 1-5 (Oskar Kobajło). W meczu, którego stawką było 3 miejsce w turnieju wygrywamy 2-1 z Gdovią Gdów (Mateusz Politański, Oskar Kobajło). Ostatecznie plasujemy się na najniższym stopniu "pudła" prezentując się bardzo dobrze w całym turnieju. Co cieszy drużyna pokazała charakter nie tylko na boisku, ale również poza nim wspierając się wzajemnie w trudnych chwilach. Cały turniej zwyciężyli młodzi piłkarze z KS Zakopane przed Mam Talent Poland.

O godzinie 16 w dobrych humorach kończymy wspaniałą przygodę ze Smokiem Wawelskim wyruszając w drogę powrotną do domu.

Drużyna gryfa wystąpiła w składzie: Michał Głowacki, Mateusz Politański, Oskar Kobajło, Krzysztof Orzechowski, Bruno Stachyra, Leon Stachyra, Mateusz Staroń, Jacek Sobczyński, Michał Treczyński.