Pewne zwycięstwo w świdnickich derbach!!! Drukuj Email
niedziela, 04 listopada 2018 19:56
Udostępnij

W niedzielę 04.11.2018 dwie świdnickie drużyny spotkały się na piłkarskich derbach.  Nasi zawodnicy z rocznika 2007 oraz 2008 zmierzyli się z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Świdnica. Spotkanie rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem, lecz to w żadne sposób nie wpłynęło na postawę naszych zawodników. Nasi piłkarze od samego początku zaczęli realizować założenia taktyczne i z dużą ochotą tworzyli ciekawe sytuację. 
Na każdej boiskowej pozycji gryfiacy spisywali się na medal, pewna gra naszych zawodników w obronie (Nikodem Krakowiak, Alan Wajdzik, Kuba Satała, Patryk Witaszczyk) wspieranych przez pewnie broniącego Eryka, to podstawa do wygrywania wszystkich ligowych spotkań. 
Jak z tyłu gramy na zero, to z przodu na pewno będą wpadać bramki. Na pierwsze trafienie naszej drużyny czekaliśmy około 10 minut, przy czym było to 10 minut granie pod nasze dyktando. Nasi zawodnicy krok po kroku budowali kolejne akcję, czy to z lewej czy z prawej strony boiska. Każda z sytuacji była przygotowana i nie było w niej przypadku. Pierwszą połowę kończymy z wynikiem 2-0. Niestety nie obeszło się bez słabszego momentu, który przytrafił się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to nasza gra nie wyglądała już tak dobrze, a przeciwnik stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych.
Po przerwie wchodzimy na boisku dobrze zmotywowani, lecz pierwsze minuty drugiej połowy nie wyglądały najlepiej w naszym wykonaniu, lecz był to tylko moment, po którym znów nasi dzielni piłkarze przejęli inicjatywę i kontynuowali świetną grę, co poskutkowało zdobywaniem kolejnych bramek (Szymon Pieńkowski, Wiktor Grabowski, Oliwier Zbroszczyk/Antonio, Miłosz Włodarz/Błażej Cygan) to zawodnicy którzy układali grę w ofensywnie, całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0 dla UKS Gryf Świdnica, wygrywamy drugie świdnickie derby (UKS Gryf Świdnica - Polonia Świdnica Żeńska Akademia 3-0).
Wielkie gratulację dla wszystkich zawodników za świetnie rozegrany mecz, widać że ze spotkania na spotkanie nasi zawodnicy radzą sobie coraz lepiej z wyznaczonymi zadaniami. 
Podziękowania dla rodziców za doping.
widzimy się na treningach!!!