Sezon ruszył na dobre!!! Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2018 21:06
Udostępnij

W dniu dzisiejszym nasza drużyna Młodzika rozpoczęła zmagania ligowe.

 

Na obiektach świdnickiego OSIR - u odbyła się pierwsza kolejka ligi młodzika, w której najstarsi zawodnicy naszego klubu zmierzyli się z rówieśnikami z Polonii Stali Świdnica.
Mecz który rozpoczyna sezon, to zawsze dużo stresu i tremy dla zawodników. Ta nerwowa atmosfera udzieliła się naszym piłkarzom, którzy w pierwszej połowie nie pokazali w 100% swoich wszystkich umiejętności, co poskutkowało stratą dwóch bramek. Ale żaden mecz nie kończy się po pierwszej połowie :)
W przerwie doskonale spisał się Trener prowadzący drużynę Michał Walerowicz, podbudował naszych zawodników, wskazał w których elementach gry trzeba się poprawić i rozpoczęła się druga połowa spotkania.
Nasi chłopcy z wiara w wygraną na boisku pokazali charakter i serce do gry w piłkę. Od razu "rzucili" się do nadrabiania strat, co poskutkowało strzeleniem kontaktowego gola (Bartosz Toroń). Taki obrót sprawy był niczym oliwa dolana do ognia...
Mecz zamienił się w pojedynek cios za cios, akcja za akcję co poskutkowało dużą ilością bramek. 
Po załapaniu kontaktu z przeciwnikiem na 2:1, poloniści strzelają 3 bramkę i znów odskakują na mogło by się wydawać bezpieczną przewagę... Nic bardziej mylnego, gryfiacy mają stały fragment gry, który wyśmienicie wykorzystuje Kacper Ciak i znów mecz przechodzi w walkę cios za cios!
Nasi zawodnicy zaryzykowali i nie bronili już wyniku 3:2, za wszelką cenę chcieli zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie. Niestety podejmowane ryzyko tym razem nie opłaciło się i mecz zakończył się wynikiem 4:2 - brawo poloniści.

Całe spotkanie traktujemy jako super lekcje i jednostkę treningową. Dużo walki, częste zmiany taktyczne w grze, bardzo dynamiczna druga połowa takie mecze chcemy oglądać! Lekcja na następne mecze: każde spotkanie trzeba rozegrać od początku do końca na 100%

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i wolę walki!!!

Skład: Jan Wieczorek, Michał Wróbel, Mikołaj Szpytma, Aleksander Kaczyński, Kacper Ciak, Kacper Szewczyk, Alan Kwiatkowski, Szymon Zaczyński, Bartosz Toroń, Adrian Kamiński, Piotr Stupecki.