Pograli najmłodsi adepci piłki nożnej!!! Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2018 10:21
Udostępnij

Grali najmłodsi.

24. 03. 2018 w żarowskiej hali sportowej odbył się turniej dla rocznika 2012/2013. W zawodach udział wzięło 10 zespołów w tym dwie drużyny smerfów Gryf Świdnica. Duża ilość spotkań (każda z drużyn rozegrała ich po 9) obfitowała w wiele emocji, padło w nich mnóstwo goli, a każdy z zawodników zaprezentował ogromną wolę walki, determinację i ambicję. Młodzi piłkarze nie bali się podejmować ryzyka, oddawali mnóstwo strzałów do bramki rywali, dryblowali, starali się szukać podaniami partnerów. Zmagania obserwowało się  z ogromną przyjemnością.
Gryf I Świdnica zagrał w składzie: Politański Maciej, Kurzawa (tak, tak rodzina ze słynnym Rafałem - piłkarzem reprezentacji Polski) Adam, Mielnik Kacper, Magierowski Miłosz. Zawodnicy odnieśli 6 zwycięstw, jeden mecz zremisowali i ponieśli dwie porażki (w tym z Bielawą, mecz ten był najlepszym widowiskiem tego turnieju).
Gryf II Świdnica zagrał w składzie: Żędzianowski Aleksander, Idczak Kamil, Borowski Hubert, Zinczewski Michał, Kafel Krystian. Zawodnicy odnieśli 3 zwycięstwa, jeden mecz zremisowali i ponieśli 5 porażek.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, a każda z drużyn dostała puchar.
Serdeczne podziękowania zawodnikom za serce do gry oraz ich rodzicom za doping, wsparcie i cierpliwość. Dla wielu naszych smerfów był to pierwszy turniej w przygodzie z piłką nożną.
Dodatkowym plus turnieju jest powrót jednego z zawodników Macieja Politańskiego, który po dłuższej przerwie może nadal trenować i cieszyć się grą w piłkę. Mały krokami dogania już swojego brata Mateusza :)