Silesian Winter Cup na półmetku- świetna postawa naszych drużyn. Drukuj Email
czwartek, 28 grudnia 2017 21:28
Udostępnij

Doskonale spisują się nasze drużyny na Międzynarodowym Turnieju, organizowanym przez nasz
klub.
W pierwszym dniu, drużyna trenera Bartka Prętkiego (rocznik 2009), po bardzo dobrej grze w fazie grupowej (5 zwycięstw), pechowo przegrała mecz o wielki finał imprezy z Hattrickiem Guchołazy 1-0, w meczu o trzecie miejsce po raz drugi pokonała Lechię Dzierżoniów zdobywając ostatecznie trzecie miejsce. Mimo tak wysokiej lokaty pozostał niedosyt wśród ambitnych zawodników naszych Żaków.
drużyna wystąpiła w składzie: Franek Kołakowski,Kuba Zienkiewicz, Szymon Mrzygłód,Bartek Brania, Norbert Charuży, Wiktor Jernutowski, Krzysiu Orzechowski.

Jeszcze lepiej zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2008 (trenerzy Janusz Masny, Aleksander Walaś, Marek Podleśny), którzy nie mięli sobie równych w swojej kategorii, przez kwalifikacje przeszli jak "burza" wygrywając po kolei wszystkie mecze nie tracąc żadnej bramki, strzelając ich aż 18!!! W półfinale pewnie pokonali Hattric Głuchołazy 2-0 (rewanż za rocznik 2009). W wielkim finale spotkały się drużyny, które jeszcze na tym turnieju nie przegrały, Gryf - SP 11 Jelenia Góra,w której wystąpili reprezentanci regionu jeleniogórskiego. Po wyrównanej grze padł remis 0-0, a o zwycięstwie zdecydowały lepiej wykonywane rzuty karne przez naszą drużynę. Jest to już drugie zwycięstwo naszych Orlików w Zimowej edycji Silesiana, poprzednio wygrali w 2016r w kategorii U-8. Nasi zawodnicy zostali również wyróżnieni indywidualne:
Filip Łuczak jako najlepszy strzelec- 7 bramek, oraz Hubert Charuży bezapelacyjnie najlepszy bramkarz (zachował czyste konto- 0 puszczonych bramek!!!)
drużyna wystąpiła w składzie: Charuży Hubert, Haręza Michał, Kazimierski Jakub, Krakowiak Nikodem, Łuczak Filip, Patyk Damian,Patyk Sebastian Pieńkowski Szymon, Podleśny Patryk

Wystąpiły również drugie drużyny, w obu kategoriach, którym należą się brawa za ambitna grę i sportową postawę do samego końca, takie rywalizacje z tak dobrymi zespołami przyniosą z pewnością efekty. Ostatecznie obie ekipy zajęły 11 miejsca.
drużyny wystąpiły w składach:
Żak I (2009)
Łukasz Łęcki, Marcin Podfigórny, Mateusz Politański, Gabriel Idczak, Marek Bryk, Marcin Kraus, Piotr Czernomordy, Brajan Skoczyński

Orlik III
Cichowicz Michał, Cygan Błażej, Kłos Kacper, Kruszyński Filip, Netkowski Olek, Satała Kuba, Wciórka Igor, Wiecheć Rafał, Wyszyński Wojtek, Zawalich Antek, Studziński Dawid