Olympic, Gryf, Zagłębie- najlepsze drużyny na turnieju „Zdolny Śląsk” Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 22:28
Udostępnij

24 drużyny podzielone na 4 grupy rywalizowały w turnieju organizowanym przez OLYMPIC WROCŁAW "ZDOLNY ŚLĄSK", rywalizowały o awans do ligi „hiszpańskiej” (6 najlepszych), „niemieckiej” (7-12), „angielskiej” (13-18), „polskiej” (19-24).

Gryf z grupy 3 wyszedł jako druga drużyna (4 wygrane, 1 przegrana z AP Football Wrocław) i trafił do najlepszej ligi, razem z Olympiciem Wrocław, Zagłębiem Lubin, AP Reiss, AP Football Wrocław i Ślęzą Wrocław. Po przeciętnej grze w rozgrywkach grupowych, poprawa nadeszła w lidze „hiszpańskiej”. Pierwszy mecz przyszło nam grać z AP Reiss, po wymianie „ciosów” wygrywamy 5:3. W następnym meczu gramy z Zagłębiem, prowadzimy wyrównaną grę, mamy więcej sytuacji do zdobycia bramki, ale nie mamy szczęścia w ostatniej akcji tracimy bramkę- przegrywamy 0-1. Kolejny mecz gramy ze „starymi znajomymi” z rozgrywek grupowych AP Football (w grupie przegrywamy 4-1), i w tym meczu początek należy do AP, strzelają nam pierwsi bramkę, ale to tylko mobilizuje drużynę i po dwóch bramkach wygrywamy 2:1, tym samym rewanżujemy się za porażkę w grupie. Ze Ślęzą Wrocław, łatwo wygrywamy 4:0 i zapewniamy sobie już 3 miejsce. W grze o pierwsze miejsce liczą się tylko trzy drużyny (Olympic, Zagłębie i Gryf), aby zająć pierwsze miejsce musieliśmy wygrać z Olympiciem, pierwsi strzelamy bramkę, gramy jak równy z równym, Olympic wyrównuje i strzela drugą bramkę, gramy do końca i w ostatnich minutach wyrównujemy na 2:2. W ostatnim meczu w grupie zawodnicy AP Football niespodziewanie wygrywają z Zagłębiem, co pozwala nam osiągnąć lepszy bilans punktowy od Lubinian i zdobycie drugiego miejsca. Trzy najlepsze drużyny maja zapewniony udział w wiosennym międzynarodowym turnieju OLYMPIC TROPHY. Wyróżnienie indywidualne trafiło w ręce Huberta Charużego, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład drużyny: J. Zienkiewicz, M. Haręza. F. Kołakowski, H. Charuży, Sz. Pieńkowski, P. Podleśny, S. Patyk, D. Patyk, F. Łuczak, J. Kazimierski, N. Krakowiak