Dobry występ Orlików w Kaliszu. Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 22:24
Udostępnij

W daleką podróż wybrała się grupa Orlików (rocznik 2007/2008), aby rozegrać turniej na nowo oddanej hali w kampusie PWSZ.

 

 

Na rozgrywki stawiło się dziewięć drużyn: KKS Kalisz (3 drużyny), Calisia Kalisz (2), Kaliszanin, Antonio Jarocin, Szczyt Szczytnik oraz Gryf. Nasza drużyna dobrze radziła sobie z kaliskimi ekipami prowadząc wyrównaną ale nieco pechową grę. Gubiliśmy punkty w meczach, w których prowadziliśmy grę. Może brak koncentracji wynikał z tego, że nasi zawodnicy się nie wyspali (wyjazd o godz,6.00). Na osiem spotkań wygraliśmy 1, w trzech był remis, a cztery przegraliśmy (0-2: 1-2; 0-1, 0-1). Występ naszej drużyny, mimo zdobycia 5 punktów, co dało nam 7 miejsca, należy uznać za udany. Mieliśmy możliwość zagrać z drużynami z innego regionu Polski, nawiązać nowe kontakty- (drużyny z Kalisza przyjadą na nasze turnieje), drużyna miała dużo czasu na integrację oraz dobrą zabawę w podróży i przerwach między meczami. W drodze powrotnej zaliczyliśmy wizytę w "Maku" i ok. 20.00 wróciliśmy do Świdnicy. Duże brawa należą się Adamowi Chodynieckiemu, który pomimo tego, że po pechowym upadku trafił do szpitala, wrócił i zagrał jeszcze w jednym meczu. Drużynę Gryfa reprezentowali:
A. Dawid, W. Majka, H. Hołdys, O. Zbroszczyk, A, Chodyniecki, Sz. Pieńkowski, D. Studziński, J. Satała, B. Grzechynia. W. Radwański