TURNIEJ W CZECHACH dla Żaków-relacja Drukuj Email
Nowiny, wydarzenia, relacje - Aktualności pozostałe
czwartek, 12 marca 2015 09:58
Udostępnij

Bardzo rodzinnie i sympatycznie wypadł niedzielny dzień spędzony w czeskim Jaromierzu.  Ponad 30- osobowa grupa złożona z zawodników i ich rodzin przeżyła wiele emocji podczas turnieju piłkarskiego zorganizowanego  przez  FK Jaromer dla chłopców z rocznika 2008.

Relacja oraz kilka zdjęć z z tych zawodów w rozwinięciu.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym.  Pierwszy mecz w wykonaniu Gryfiaków  był bardzo pechowy, chłopcy strzelali w słupki i nad bramką, a przeciwnicy w końcówce meczu strzelili nam dwie bramki. W następnym spotkaniu po bramkach Patryka  prowadziliśmy już 2:0, ale po żółtej kartce Szymka  (1 min kary) i rzucie karnym w końcówce meczu tylko zremisowaliśmy. Trzecie starcie  graliśmy z FK Pardubice, podobne do poprzednich, byliśmy równorzędnym partnerem,  stwarzaliśmy okazje bramkowe, ale to przeciwnicy strzelili nam dwie bramki. Klasę Gryfiacy pokazali w czwartym swoim meczu, w którym  pokonali FC Hradec Kralowe  aż 4:1 (bramki Patryk, Leonard, Nikodem, Filip). Kolejny mecz o miejsca 5-8 dostarczył ponownie wiele radości,  po bramkach Patryka i Nikodema pewnie wygraliśmy  2-0, co pozwoliło nam grać następny mecz o miejsce piąte, ponownie z ekipą z Pardubic.  Spotkanie bardzo wyrównane i dramatyczne, okazje stwarzały obie drużyny, ale o jedną bramkę przeciwnik okazał się lepszy.  Przegraliśmy 2:1 (bramka Patryka) zajmując ostatecznie 6 miejsce.

Wyjazd był bardzo udany zarówno pod względem sportowym jak i integracyjnym. Zawodnicy na parkiecie, jak i poza nim, zachowywali się wzorowo. Serdeczne podziękowania należą się również pozostałym uczestnikom wyjazdu-za doping i sympatyczną atmosferę. Następna okazja do sportowych emocji  już wkrótce.

Skład drużyny: Hubert Charuży, Szymon Pieńkowski, Patryk Podleśny, Filip Łuczak, Leonard Chmielewski, Damian Patyk, Sebastian Patyk, Nikodem Krakowiak, Kuba Kazimierski.

Fotorelacja