Lektura dla rodziców
Rodzicu sportowca - świadomy Rodzicu Drukuj Email
Wiedza - Lektura dla rodziców
sobota, 26 stycznia 2013 19:35
Udostępnij

Wszystkim Rodzicom (chociaż nie tylko) polecamy serwis Extra Time. Można znaleźć tam ciekawe materiały na temat:

  • zasad prawidłowego odżywiania się młodych sportowców,
  • zasad doboru sprzętu sportowego (buty piłkarskie),
  • przyczyn najczęstszych kontuzji i sposobom ich zapobiegania,
  • psychologicznych aspektów uprawiania sportu przez dzieci i młodzież,
  • wiele innych...
 
Odżywianie się młodego piłkarza Drukuj Email
Wiedza - Lektura dla rodziców
piątek, 10 grudnia 2010 00:31
Udostępnij

Poniżej prezentujemy artykuł na temat odżywiania się młodego sportowca. W opracowaniu można znaleźć m.in. przykładowy dzienny posiłek dla zawodników w wieku 6-15 lat oraz zasady uzupełniania płynów podczas intensywnego wysiłku. Zapraszamy do lektury.

Zaczerpnięto ze źródeł na top-talent.pl za zgodą Autora

Więcej…
 
Być rodzicem sportowca Drukuj Email
Wiedza - Lektura dla rodziców
niedziela, 17 października 2010 19:28
Udostępnij

..wcale nie jest łatwo. Aby umieć uniknąć błędów popełnianych  przede wszystkim przez własną niewiedzę zapraszamy do lektury artykułu Katarzyny Prasek oraz Dariusza Parzelskiego z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego na temat:

Postawy rodziców młodych zawodników wobec sportu

Mali sportowcy budzą w nas podziw i uznanie ze względu na swą wytrwałość oraz zdolność do pokonywania własnych ograniczeń i barier zewnętrznych. Na karierę młodego człowieka patrzy się zwykle pod kątem jego wyników w zawodach, a źródeł sukcesów szuka w jego osobistych predyspozycjach oraz w umiejętnościach trenera. Natomiast zapomina się o jeszcze jednym ważnym czynniku, mającym ogromny wpływ nie tylko na małego sportowca, ale na każde dziecko.

Więcej…
 
Zalety obozów sportowych Drukuj Email
Wiedza - Lektura dla rodziców
niedziela, 17 października 2010 19:26
Udostępnij
ATUTY OBOZÓW SPORTOWYCH  I PÓŁKOLONII


"Dzieci są stałym przedmiotem naszej troski. Staramy się zapewnić im bezpieczeństwo i właściwą opiekę. Dbamy o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Czasami jednak wysiłki te przynoszą efekty nie do końca korzystne. Nadmierna troska o dziecko może doprowadzić do tego, że będzie ono odizolowane od rówieśników, mało samodzielne i zamknięte w sobie." dr hab. prof. nadzw. Edward Wlazło, AWF we Wrocławiu


Obozy piłkarskie, czy półkolonie mogą i przeciwdziałają takiemu właśnie zachowaniu. Dziecko trzymane pod "kloszem", które ogarnięte jest nadmierną kontrolą i troską staje się odosobnione względem rówieśników (symptom wyalienowania).

Więcej…
 
Rodzic - superkibic Drukuj Email
Wiedza - Lektura dla rodziców
niedziela, 17 października 2010 19:26
Udostępnij

Jeśli jesteś rodzicem, który podczas meczu krzyczy na swoje dziecko, daje wskazówki wszystkim zawodnikom na boisku, poprawia sędziego i skacze przy linii bocznej, jakby był to finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej to jest to artykuł dla Ciebie.

Rodzicu pamiętaj, że nie jesteś menedżerem Chelsea Londyn czy FC Barcelony, a Twoja pociecha nie jest profesjonalnym piłkarzem. Oni są dziećmi i nie potrzebują nikogo krzyczącego i skaczącego przy linii autowej jak szaleniec, jak gdyby ich życie zależało od rezultatu meczu albo występu ich dzieci.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 1 z 2