Gryf Cup 2006- dobry występ naszych młodzików. Drukuj Email
sobota, 18 listopada 2017 20:58
Udostępnij

W sobotę 18 listopada, w hali sportowej na Zawiszowie ,  odbył się kolejny  Turniej z cyklu Gryf Cup dla rocznika 2006. W turnieju udział wzięło 9 zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie „A” znalazło się pięć zespołów (mecze tutaj odbywały się po 10 minut),  natomiast w grupie „B” rywalizowały cztery zespoły (mecze po 13 minut). Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału, ekipy z trzecich miejsc zmierzyły się w meczu o piąte miejsce, natomiast zespoły z miejsc czwartych i pozycji piątej grały każdy z każdym o miejsca 7-9. Z dobrej strony pokazała się drużyna Gryfa Świdnica prowadzona  przez Rafała Świdurskiego.  Po zwycięstwie 2-0 z Zagłębiem Wałbrzych i trzech remisach 0-0 kolejno z Orlikiem Kłodzko, Zjednoczonymi II Żarów i Polonią I Nysa zespół z drugiego miejsca w tabeli melduje się w półfinale. Tutaj po wyrównanym boju ze Zjednoczonymi I Żarów przegrywamy 0-2 i pozostaje nam mecz o trzecie miejsce. W tej rywalizacji niestety również przegrywamy 1-2 z Polonią II Nysa tracąc bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Ostatecznie zajmujemy czwartą pozycję. Zwyciężyła drużyna Polonii I Nysa pokonując w finale rzutami karnymi Zjednoczonych I Żarów.  Najlepszym zawodnikiem drużyny Gryfa został wybrany Oliwier Łyszczarz.

Najlepsi zawodnicy drużyn: J.  Korzeniewicz (Polonia I Nysa), D. Kozłowski (Polonia II Nysa), I. Kosztyła (AP Marcinowice), P. Hotlys (Zagłębie Wałbrzych), J. Antosz (Orlik Kłodzko) , M. Moroz (FA Wałbrzych), W. Łuczak (Zjednoczeni II Żarów), Ł. Pawlik (Zjednoczeni I Żarów)

Najlepszy bramkarz: Hubert Pajor (Zjednoczeni Żarów),  najlepszy strzelec  Kamil Skalski (Polonia I Nysa)